Emlak Haberleri

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları 7 Kasım’da başlıyor!

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları 7 Kasım’da başlıyor!

Bakan Kurum, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları 7 Kasım 2022 Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan’da çekilecek.” İşte kura takvimi;

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları 7 Kasımda çekilmeye başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beyoğlu Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’nde İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları hakkında bilgi verdi. Devamında Bakan Kurum, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları çekimi 7 Kasım 2022 Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan’da başlayacak. Beyoğlu Okmeydanı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 778 konut ve 161 dükkanın temellerini büyük bir coşkuyla hep birlikte atıyoruz.”

İlk Evim, İlk İş Yerim sosyal konut ve arsa projesine İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiğini ve bu ilgiye kayıtsız kalmadıklarını ifade eden Kurum, “7 Kasım’da sona erecek başvuru süreçlerimizi arsada 15 Kasım’a kadar uzattık ve 25 Ekim’de ilk temellerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle projemizi açıkladıktan 40 gün sonra attık.” dedi.

“İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi İlk kuraları 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlıyor.” diyen Kurum, şöyle konuştu: “atıyoruz. Bununla beraber Güneydoğu Anadolu bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 12 ilimizde, 7-16 Kasım tarihleri arasında 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini de gerçekleştiriyoruz. Zira kuralarımız noter huzurunda olacak, şeffaf ve canlı yayınla Türk milletimiz, aziz milletimiz, TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edecekler. Nitekim kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 yılının Mart ayına kadar tamamlayacağız ve tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi de söz verdiğimiz gibi 2 yıl içerisinde vatandaşımıza teslim edeceğiz.”

İşte İlk Evim İlk İş Yerim Projesi kuralarının takvimi;

Proje kapsamında 10 günde 12 ilde yapılacak kura çekimine ilişkin bilgiler şöyle:

  • 7 Kasım Pazartesi: Şırnak 1450 konut, Ardahan 250 konut
  • 8 Kasım Salı: Kars 1070 konut, Siirt 903 konut
  • 9 Kasım Çarşamba: Iğdır 550 konut, Batman 1850 konut
  • 10 Kasım Perşembe: Ağrı 1480 konut
  • 10 Kasım Perşembe-11 Kasım Cuma: Mardin 2 bin 550 konut
  • 11 Kasım Cuma-12 Kasım Cumartesi: Van 2 bin 800 konut
  • 13-14-15-16 Kasım Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba: Şanlıurfa 7 bin 100 konut
  • 15 Kasım Salı: Hakkari 804 konut
  • 16 Kasım Çarşamba: Bitlis 1250 konut
İlk Evim İlk İş Yerim Projesi İlk Kuraları başlıyor

“İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” temeli 25 Ekim’de atıldı

Fırat Taşdemir’in haberine göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” kapsamında 17 ildeki 5 bin 615 konutun temelinin 25 Ekim 2022 Salı günü atılacağını bildirdi. Zira Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, temel atma töreni ​​​​​​​Ankara Sincan Lale Meydanı’nda 25 Ekim’de gerçekleşecek.

TOKİ İlk Evim Arsa başvuruları 7 Kasıma kadar sürüyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular devam ediyor. Aynı şekilde proje kapsamında TOKİ İlk Evim Arsa başvuruları 7 Kasım 2022’ye kadar sürecek. 100 bin konut arsası için başvuranlardan o ilde ikamet etme ve 16 bin liranın altında aylık gelir şartı aranacak. Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak. Başvuru bedeli ise 500 lira olarak belirlendi.

250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi sıralı tam listesi

İlk etapta inşa edilecek olan 250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi şu illerde yapılacak? Bunun yanında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa ettirilecek konutlar için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve T. Halk Bankası A.Ş.`nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri ve E-Devlet aracılığı ile yapılacak.

İlk yapılacak Sosyal Konutların Mimari detayları belli oldu

İlk etapta 250 bin, toplamda 500 bin konutun hayata geçeceği projede ilk yapılacak sosyal konutların mimari detayları belli oldu. Nitekim konutların ortak noktası yatay mimari olacak. Binalar 4-5 katlı olurken, çevresinde parklar, spor alanları da yer alacak.

TOKİ Evleri temel atma töreni Ekim ayında başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ Evleri temel atma töreninin Ekim ayında başlayacağını duyurdu; 25 Ekim 2022’deki TOKİ temel atma töreni hangi illerde yapılacak?

İlk Evim Projesi hakkında sıkça sorulan 26 sorunun cevabı;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, 13 Eylül 2022’de Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi’ni kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların uygun fiyata ev alabilecekleri İlk Evim Projesi hakkında sıkça sorulan 26 sorunun cevabı burada.

Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi

13 Eylül 2022’de açıklanan olan Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi sayesinde vatandaşlar uygun fiyata ev alabilecek. Ayrıca ülke genelindeki Proje kapsamında; emekli, şehit yakını, gazi ve engellilerin yanı sıra ilk kez gençlere de özel kontenjan ayrılacak.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’nde ilk kuralar 7 Kasım’da Şırnak ve Ardahan’da çekilecek (aa.com.tr)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Bu yazı, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ