Emlak Haberleri

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi konutlarının temeli 25 Ekim’de atılacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” kapsamındaki 5 bin 615 konutun temelinin 25 Ekim 2022 Salı günü atılacağını bildirdi.

“İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” temeli 25 Ekim’de atılacak

Fırat Taşdemir’in haberine göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” kapsamında 17 ildeki 5 bin 615 konutun temelinin 25 Ekim 2022 Salı günü atılacağını bildirdi. Zira Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, temel atma töreni ​​​​​​​Ankara Sincan Lale Meydanı’nda 25 Ekim’de gerçekleşecek. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantıyla 17 ile bağlanmak suretiyle ilk konutların temelini atacak. İlk etapta inşa edilecek sosyal konutların illere göre sayısı şöyle;

 • Ankara’da 2 bin 171,
 • Zonguldak’ta 595,
 • Kırşehir’de 458,
 • Kahramanmaraş’ta 210,
 • Aydın’da 265,
 • Bolu’da 206,
 • Konya’da 206,
 • Afyonkarahisar’da 364,
 • Diyarbakır’da 158,
 • Uşak’ta 158,
 • Erzurum’da 158,
 • Muğla’da 154,
 • Yozgat’ta 141,
 • Manisa’da 78,
 • Amasya’da 87,
 • Tunceli’de 118
 • ve Elazığ’da 88
İlk Evim İlk İş Yerim Projesi konutlarının temeli 25 Ekim’de atılacak!

TOKİ İlk Evim Arsa başvuruları 7 Kasıma kadar sürüyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular devam ediyor. Aynı şekilde proje kapsamında TOKİ İlk Evim Arsa başvuruları 7 Kasım 2022’ye kadar sürecek. 100 bin konut arsası için başvuranlardan o ilde ikamet etme ve 16 bin liranın altında aylık gelir şartı aranacak. Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak. Başvuru bedeli ise 500 lira olarak belirlendi.

250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi sıralı tam listesi

İlk etapta inşa edilecek olan 250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi hangi illerde yapılacak? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa ettirilecek konutlar için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve T. Halk Bankası A.Ş.`nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri ve E-Devlet aracılığı ile yapılacak. Aynı şekilde bankalar üzerinden yapılacak başvurular 31.10.2022 tarihine kadar devam edecek. Ancak E-Devlet Başvuruları için son tarih 28 Ekim.

İlk yapılacak Sosyal Konutların Mimari detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detaylarını açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvuru sayısı 5 milyona yaklaştı. Nitekim 25 Ekim 2022’de, 17 ilde 5 bin konutun temeli atılacak. İlk etapta 250 bin, toplamda 500 bin konutun hayata geçeceği projede ilk yapılacak sosyal konutların mimari detayları belli oldu. Konutların ortak noktası yatay mimari olacak. Binalar 4-5 katlı olurken, çevresinde parklar, spor alanları da yer alacak.

TOKİ Evleri temel atma töreni Ekim ayında başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ Evleri temel atma töreninin Ekim ayında başlayacağını duyurdu; 25 Ekim 2022’deki TOKİ temel atma töreni hangi illerde yapılacak?

İlk Evim Projesi hakkında sıkça sorulan 26 sorunun cevabı;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, 13 Eylül 2022’de Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi’ni kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların uygun fiyata ev alabilecekleri İlk Evim Projesi hakkında sıkça sorulan 26 sorunun cevabı burada.

Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi

13 Eylül 2022’de açıklanan olan Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi sayesinde vatandaşlar uygun fiyata ev alabilecek. Ayrıca ülke genelindeki Proje kapsamında; emekli, şehit yakını, gazi ve engellilerin yanı sıra ilk kez gençlere de özel kontenjan ayrılacak.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi kapsamındaki konutların temeli 25 Ekim’de atılacak (aa.com.tr)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Bu yazı, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ