Emlak Haberleri

İşte 250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi Sıralı Tam Listesi;

İlk etapta inşa edilecek olan 250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi hangi illerde yapılacak? İşte Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin il il sıralı tam listesi;

250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi sıralı tam listesi

İlk etapta inşa edilecek olan 250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi hangi illerde yapılacak? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa ettirilecek konutlar için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve T. Halk Bankası A.Ş.`nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri ve E-Devlet aracılığı ile yapılacak. Bankalar üzerinden yapılacak başvurular 31.10.2022 tarihine kadar yapılabilecek. Ancak E-Devlet Başvuruları için son tarih 28 Ekim. İşte Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin il il sıralı tam listesi burada;

250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi sıralı tam listesi Adana

TOKi Sosyal Konut Projesi Konut Belirleme Kurası

Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. (Hak sahiplerinin konut tipleri ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan “Konut Belirleme Kurası” ile belirlenecek.

Başvuru Bedeli 500 TL alınacak.

Başvurular 5 kategoride kabul edilecek;

 1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri
 2. En az %40 Engelli Vatandaşlarımız
 3. Emekli Vatandaşlarımız
 4. Yaşı 18-30 arasında olan Genç Vatandaşlarımız
 5. Diğer alıcı adayları
Afyonkarahisar TOKİ Evleri
Ankara TOKİ Evleri
Antalya TOKİ Evleri

250 bin TOKi Sosyal Konut Projesi Hak Sahibi Belirleme Kurası

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecek.

 • Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacak.
 • Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacak.
 • Projeye yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde başvuru sahiplerine bilgi verilecek.
 • Hak sahiplerine konutlar; %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacak.
 • Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacak.
 • İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir.
 • Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Proje il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il nüfusuna kayıtlı olması,
 • Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dâhilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri kategorisi hariç).
 • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL (İstanbul İli için 18.000 TL) olması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin ve eşinin, başvuru tarihi itibariyle gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri kategorisi hariç)
 • Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi ve eşi adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir, birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacak.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmekte.
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecek.
 • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri Kategorisine; TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden “HAK SAHİPLİĞİ” onaylananlar başvuru yapabilecektir. Sözleşme aşamasında konut başvurusu yapılan İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya başvuru yapılan İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belge istenecek.
 • Konutlar, %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları konut teslimlerini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde konut satışı yapılacaktır. (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri Kategorisinden bir kez konut satışı yapılacak.)
Bursa TOKİ Evleri

Bankadan yapılacak Başvuru İşlemleri

Başvuruların kabul edileceği yer: Projesine göre T. C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş.`nin Proje ilindeki yetkili şubeleri (Projelerin Bankası ekli listede belirtilmiştir.)

Başvuru sahipleri;

 • Nüfus Cüzdanı ile birlikte; Projenin bulunduğu ildeki yetkili Banka Şubelerinde “Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi” imzalayacaktır.
 • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden “Hak Sahipliği” onaylananlar, sadece yetkili banka şubelerinden başvuru yapabilecektir.
 • Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış (en az % 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait “Belge” ile başvuru yapabilecektir. 18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına Engelli kategorisinden başvuru yapabilecektir. (e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)
 • Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belge” ile başvuru yapabilecektir. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç) (e-Devlet üzerinden başvurulanlar sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)
Edirne TOKİ Evleri

E-Devlet üzerinden yapılacak Başvuru İşlemleri

Başvuru sahibi;

 • E-devlet üzerinden, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasında yer alan “Konut İşyeri Başvuru” hizmeti ile başvuru yapabilmektedir.
 • Başvuru ekranında ve ilan metninde başvuru şartları ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.
 • E-Devlet üzerinden projeyi seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Başvuru durumunuzu E-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edebilirsiniz.
 • E-Devlet başvuruları 28/10/2022 tarihinde sona erecektir.
 • E-Devlet üzerinden Engelli ve Emekli kategorisinden başvuranlar için, sözleşme aşamasında engelli veya emekli olduklarına dair belge istenecektir.
 • E-devlet kanalıyla başvurularda SMS ile iletilecek başvuru sahibi adına açılmış IBAN hesabına başvuru ücretinin belirlenen süre içerisinde eft, havale, ATM vb. ile yatırılması gerekmektedir. Aksi halde mevcut başvuru iptal edilecektir.
 • Başvuru işlemlerini E-Devlet üzerinden yapan vatandaşların başvuru işlemleri yukarıda belirtilen şekilde tamamlanacak olup, ayrıca Banka şubelerinden başvuru için işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.
 • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri başvuruları sadece Banka Şubelerinden alınacaktır.
İzmir TOKİ Evleri

Kura Çekilişi;

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

 1. 1) Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malullerine konut sayısının %5`i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
 2. 2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5`i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
 3. 3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20`isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
 4. 4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20`i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
 5. 5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.

Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM`lerinden geri alabilecektir.

 • Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.
 • Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ`nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
 • İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda; konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Sözleşme İmzalanması

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin tespit edeceği ve ilan edeceği tarihlerde Bankada (Sözleşme imzalanacak Şubeler ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Sözleşme imzalama aşamasında;

 • Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
 • Hane halkı gelirinin en fazla net 16.000 TL (İstanbul için 18.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri (Başvuru tarihi itibariyle),
 • Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) “Belgeyi”
 • Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belgeyi” Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

TOKi sosyal konut projesi KDV Ödemesi

Anahtar teslim tarihinde, 3065 sayılı KDV Kanunu kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden tahakkuk edecek Katma Değer Vergisi tutarı peşin olarak tahsil edilecektir.

Manisa TOKi sosyal konut projesi

TOKİ Evleri Devir İşlemleri

Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Muğla TOKi sosyal konut projesi
Sakarya TOKi Evleri
Zonguldak TOKi sosyal konut projesi

İlk yapılacak Sosyal Konutların Mimari detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detaylarını açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvuru sayısı 5 milyona yaklaştı. 25 Ekim 2022’de, 17 ilde 5 bin konutun temeli atılacak. İlk etapta 250 bin, toplamda 500 bin konutun hayata geçeceği projede ilk yapılacak sosyal konutların mimari detayları belli oldu. Konutların ortak noktası yatay mimari olacak. Binalar 4-5 katlı olurken, çevresinde parklar, spor alanları da yer alacak.

TOKİ Evleri temel atma töreni Ekim ayında başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ Evleri temel atma töreninin Ekim ayında başlayacağını duyurdu; 25 Ekim 2022’deki TOKİ temel atma töreni hangi illerde yapılacak?

İlk Evim Projesi hakkında sıkça sorulan 26 sorunun cevabı;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, 13 Eylül 2022’de Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi’ni kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların uygun fiyata ev alabilecekleri İlk Evim Projesi hakkında sıkça sorulan 26 sorunun cevabı burada.

Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi

13 Eylül 2022’de açıklanan olan Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi sayesinde vatandaşlar uygun fiyata ev alabilecek. Ayrıca ülke genelindeki Proje kapsamında; emekli, şehit yakını, gazi ve engellilerin yanı sıra ilk kez gençlere de özel kontenjan ayrılacak.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; İl il 250 bin TOKİ sosyal konut projesi hangi illerde yapılacak? Sıralı Tam Liste – İhlas Haber Ajansı 6

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Yazımız, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ