Emlak Haberleri

Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi kuruluyor!

Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi kuruluyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan 2,1 milyar TL’ye alınan Arnavutköy Yassıören Proje Alanı, Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi oluyor.

Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi projesi tanıtıldı

Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi kuruluyor! Proje, 2,1 milyar TL’lik değeri ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan tek seferde alınan en yüksek bedelli proje alanına sahip. Arnavutköy Yassıören Proje Alanı, Kuzey Marmara Sanayi Teknoloji Vadisi’ne dönüşüyor.

Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerinden Fatma Eda Topcu’nun haberine göre Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı Reha Yeltekin ve Oluşum Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuzul Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal konuşmalar gerçekleştirdi.

“Proje 100 bin kişiye istihdam sağlayacak”

İstanbul Havalimanı’nın yanı başında yer alan proje ile ilgili Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı Reha Yeltekin, “Doğrudan 35-40 bin, dolaylı 100 bin kişiye istihdam sağlayacak Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi, Tır İpek Yolu diye de bilinen Kuzey Marmara Otoyolu’nun da yanında. Ayrıca, içinde hızlı tren istasyonu da bulunacak.” ifadelerine yer verdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Yeltekin, Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi’nin “çevre ve enerji dostu” bir proje olarak hayata geçirildiğini söyledi. 500 bin metrekare alandan oluşan projede arsaların “yarın inşaata hazır” sanayi parsellerinden oluştuğunu belirten Yeltekin, ülke ekonomine önemli bir katkı sağlama hedeflerinin olduğunu söyledi.

Önde gelen şirketlerden projeye büyük talep!

Yönetim Kurulu Başkanı Reha Yeltekin açıklamalarında şunlara da yer verdi:

“Modern ve inovatif bir sanayi merkezi inşa edip sanayinin hizmetine açacağız. Türkiye’nin katma değerini artıracak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Değerli ulaşım akslarının merkezinde konumlanan Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi’nin içerisinde otelden akaryakıt istasyonuna, yeme içme merkezinden mağazalara kadar birçok tesis yer alacak. Aynı zamanda bir eğitim kampüsü görevi de görecek.

Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi‘nde üretim yapmak için çok sayıda önde gelen şirketten talep aldık. Aldığımız yüksek talep ile ülkemizdeki motivasyonu da görmüş oluyoruz. İstanbul’un aslında teknoloji merkezi olması gerekiyor. İstanbul için yüksek teknoloji üretimi gibi bacasız sanayi bir gereklilik. Sanayisi ile öne çıkan Türkiye, geçen yıl ihracatını tarihte ilk kez 200 milyar doların üzerine çıkardı. Bu rakamları daha da yukarı çekmek için biz de bir vizyon ortaya koyduk.”

Projenin ilerleme süreci ve takvimi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yeltekin, “Projelendirmelerimizi yaptık. Sanayi projelerinin yerleri belli. Parseller de belli olunca ilgili yatırımcı grup olarak herkesin yatırımının önünü açmak için bu yıl altyapıyı tamamlayarak önümüzdeki sene başlarında bütün fabrika inşaatlarının temelini atmaya başlayacağız.” dedi.

“Türkiye yatırım, istihdam ve ihracat alanlarında önemli bir konumda”

Toplantıda konuşan Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi Oluşumu Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuzul Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal ise ülkemizin yatırım, istihdam ve ihracat alanlarında önemli bir konuma sahip olduğuna değindi.

Fuzul Holding olarak İstanbul’un birçok noktasında projelere imza attıklarını hatırlatan Akbal şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin sanayi, istihdam, ihracat noktasında yatırım yapması gerekiyor ve bu iş aslında bize düşüyor. Projeler geliştirip insanların ihtiyaçlarını görmek istedik. Nitekim Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi’nde yaptığımız çalışmada ciddi bir talep olduğunu gördük. Bundan sonraki süreçlerimizde, sanayi yatırımlarında daha ileri gidip daha büyük projeler geliştireceğiz.

Bu projenin önemli unsurlarından biri lokasyon… Havalimanı çok yakın. Bu durum da beraberinde yatırımcının Türkiye’ye gelip burayı lojistik bölgesi olarak kullanmasını getiriyor. Bu durum büyük bir avantaj… Lokasyonun önemi, projenin daha da öne çıkmasını sağladı. Şirket olarak Türkiye için ihtiyaç olan sanayi yatırımlarını yapmayı sürdüreceğiz. Sene sonuna kadar projede süreç başlamış olacak. Proje çerçevesinde verdiği desteklerden dolayı İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’e de ayrıca teşekkür ediyorum.”

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; Kuzey Marmara Sanayi ve Teknoloji Vadisi projesi tanıtıldı (AA)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Yazımız, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ