Emlak Haberleri

Endeksa Ağustos 2022 konut değerleme istatistikleri yayımlandı!

Endeksa Ağustos 2022 konut değerleme istatistikleri yayımlandı!

Endeksa tarafından Ağustos 2022 Konut Değerleme İstatistikleri yayımlandı. Yapılan çalışma kapsamında konut bazında en değerli ilçe İstanbul, Sarıyer oldu. Sarıyer’i sırasıyla Beşiktaş ve Çeşme ilçeleri takip etti.

En değerli ilçeler Sarıyer, Beşiktaş ve Çeşme oldu!

Endeksa Ağustos 2022 konut değerleme istatistikleri ile Türkiye’nin en değerli ilçeleri yayımlandı. Endeksa.com tarafından konut bazında yapılan çalışma ile ilk 10 ilçe yayınlandı. En değerli ilçelerin yer aldığı listede İstanbul‘dan 7 ilçe yer alırken, diğer ilçeler İzmir, Muğla, Antalya‘dan birer ilçe oldu.

Listede ilk sırayı alan ilçe Sarıyer olurken, ortalama metrekare fiyatı 63 bin 045 TL oldu. Sarıyer’i yine İstanbul’dan bir ilçe olan Beşiktaş takip ederken, ortalama metrekare fiyatı 61 bin 503 TL ile dikkat çekti. Üçüncü sırada ise İzmir’in ilçesi Çeşme yer aldı, burada ortalama metrekare fiyatı ise 45 bin 247 TL oldu.

Ağustos 2022 Bazlı En Değerli İlk 10 İlçe

“İstanbul Boğaz İlçeleri ve Tatil Beldeleri dikkat çekiyor”

Açıklanan veriler ile değerlendirmelerde bulunan Endeksa.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, İstanbul ilçelerinin ağırlıkta olduğuna dikkat çekerek, “Yazlıkların yoğun olarak yer aldığı tatil beldeleri de dikkat çekiyor. Bu ilçeler bulundukları konum, doğal güzellikleri ve sosyolojik yapılarıyla Türkiye’nin orta üst kesiminin yaşadığı, yaşamak istediği yerler. Ekonominin, ticaretin, kültür sanatın, turizmin kalbinin attığı bu ilçeler her zaman önemli bir değere sahip. Bu durum konut piyasasını da ister istemez etkiliyor. Konut fiyatları yüksek olmasına rağmen değer artışı bu ilçelerde hala çok hızlı. Yıllık değer artışlarına baktığımızda yüzde 336’lara kadar ulaşan artışların yaşandığını görüyoruz.” şeklinde konuştu.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; https://www.endeksa.com/tr/blog/yazi/gayrimenkulde-turkiyenin-en-degerli-ilcesi-sariyer

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Yazımız, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ