Emlak Haberleri

Konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler

Konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler

2021 yılında konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler açıklandı. Hepsiemlak tarafından açıklanan “Ocak 2022 Emlak Endeksi”ne göre en çok artış Antalya’da gerçekleşti.

2021’de en çok artış Antalya’da yaşandı!

2021 yılında konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler açıklandı. Hepsiemlak tarafından açıklanan Ocak 2022 Emlak Endeksi verilerine göre 2021 yılında en yüksek fiyat artışı yüzde 126 ile Antalya’da gerçekleşti. Son 1 yıl içerisinde konut fiyatlarında yüzde 100’ün üzerinde artışların gerçekleştiği il ve ilçeler açıklandı. Antalya’yı takip eden ve yüzde 100 artışı geçen diğer iller ise şöyle:

İstanbul’da Ümraniye yüzde 179’luk artış ile zirvede!

2021 yılında satılık konut fiyatlarının yükselişe geçtiği Antalya’da ilçelerde de yüzde 100’den fazla artışlar yaşandı. Antalya’nın Konyaaltı, Muratpaşa, Döşemealtı, Kepez ve Alanya ilçelerinde 2021 yılında yüzde 119 ile 139 arasında yükselişler gerçekleşti.

Satılık konutta en çok değerlenen ikinci olan Adana’da ise Çukurova ve Seyhan ilçeleri başı çekti. 2021 yılında Çukurova’da yüzde 112 artış gerçekleşirken, Seyhan’da yüzde 97’lik artış yaşandı.

Ülkemizin en kalabalık şehri İstanbul’da ise zirveyi Ümraniye kaptı. Yüzde 179 artış yaşanan Ümraniye’yi;

  • Yüzde 168 artış ile Gaziosmanpaşa,
  • Yüzde 160 artış ile Maltepe,
  • Yüzde 157 artış ile Bağcılar ve
  • Yüzde 152 artış ile Bakırköy takip etti.

Turistik ilçelerde dikkat çeken artışlar yaşandı!

Satılık konut fiyatlarında en çok artan illerden Samsun’da ise Atakum ve İlkadım ilçeleri dikkat çekti. Atakum’da yüzde 108 artış gerçekleşirken, İlkadım’da yüzde 74 oranında bir artış gerçekleşti.

Mersin’e baktığımızda ise satılık konut fiyat artışında dikkat çeken ilçeler Mezitli, Erdemli, Yenişehir, Silifke ve Tarsus oldu. Bu ilçelerde yüzde 145 ile yüzde 90 arasında değişiklik gösteren artışlar meydana geldi.

2021 yılı verilerine göre turistik kentimiz Muğla’da en çok değer artışı olan ilçeler şöyle:

  • Yüzde 188 ile Milas,
  • Yüzde 115 ile Marmaris,
  • Yüzde 113 ile Bodrum,
  • Yüzde 102 ile Dalaman ve
  • Yüzde 92 ile Fethiye.

Başkentin en çok değer artışı olan ilçesi Etimesgut oldu!

Başkent Ankara’da ise satılık konut ortalama metrekare fiyatlarında yaşanan artışlar yüzde 121 ile yüzde 105 arasında değişiklik gösterdi. Ankara’da en çok artışın yaşandığı ilçe ise Etimesgut oldu. Etimesgut’u takip eden iller ise sırasıyla Çankaya, Pursaklar, Sincan ve Gölbaşı oldu.

Listenin sonunda yer alan Tekirdağ’da ise konut fiyatlarında yaşanan artışlarda birinci ilçe Çorlu oldu. Yüzde 123 artışın yaşandığı Çorlu’yu, yüzde 84 ile Marmaraereğlisi ve yüzde 75 ile Süleymanpaşa ilçeleri takip etti.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

İnşaat Mühendisliği | Betonarme Bağ Kirişi | Briket Duvar Örme – YouTube

Kaynak; Hepsiemlak “Ocak 2022 Emlak Endeksi”ni açıkladı (AA)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Bu yazı, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ