Emlak Haberleri

Bakan Kurum: “TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasını bu sene de tekrarlıyoruz.”

Bakan Kurum: “TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasını bu sene de tekrarlıyoruz.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyasını bu sene de tekrarlayacaklarını duyurdu.

Bakan Kurum, TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyasını bu sene de tekrarlayacaklarını duyurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin geçen sene uygulanan yüzde 20 indirim kampanyasını bu sene de tekrarlayacaklarını duyurdu. Zira Bakan Kurum, TOKİ’den konut-iş yeri satın alan ve taksitleri devam edenlere yönelik yüzde 20 indirim kampanyasının bu yıl da tekrarlanacağı açıklamasını yaptı.

Bakan Kurum, Twitter sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi;

“TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, daha önce de düzenlediğimiz yüzde 20 indirim kampanyamızı bu yıl da tekrarlıyoruz. Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Nitekim Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun.”

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 2020 yılında yapılmıştı

Vatandaşlar, konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmekteler. Nitekim 2020 yılı Mayıs ayında ilk kez yapılan TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyası şartları şöyleydi;

Yüzde 20 indirimden faydalanacak konut ve iş yeri alıcılarının;

  • Başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.
  • Kampanyadan, geri ödeme taksidi 2018 sonuna kadar başlamış konut ve iş yerlerinin sahipleri yararlanacak.
  • İndirim kampanyasına taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler hariç tutuluyor.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri ve Çevre ve Kültür ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalımda yayınlıyorum. Bunun yanında, Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili eğitim videolarımı da kanalımda bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Bunun için gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videolarımı beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

Kaynak; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: TOKİ’de yüzde 20 indirim kampanyasını tekrarlıyoruz – Sputnik Türkiye (sputniknews.com)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ