Emlak Haberleri

TOKİ bazı gayrimenkulleri açık artırma ile satacak

TOKİ bazı gayrimenkulleri açık artırma ile satacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 49 arsa, 129 konut ve 145 iş yerini açık artırma ile satışa sundu. Açık artırmalar 8, 16 ve 17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek.

TOKİ açık artırım ile gayrimenkul satışı yapıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından arsa, konut ve iş yerleri için açık artırma düzenlenecek. Açık artırma TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek ve internetten “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinde de teklif verilebilecek.

Arsalar KDV’den muaf olarak satılıyor

Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerinden Yasemin Kalyoncuoğlu‘nun haberine göre 8 Şubat Salı tarihinde 49 arsa için açık artırma düzenlenecek. Saat 10:30’da gerçekleştirilecek müzayede de arsalara yüzde 15 ve 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olma fırsatı sunulacak. Ayrıca arsaların KDV’den muaf şekilde satışı gerçekleştirilecek.

Arsaların 4 tanesi Şanlıurfa’da yer alırken, 30 arsa İstanbul’da ve 15 arsa da Kocaeli’de yer alıyor.

  • Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde konut ve ticaret alanı niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile sahip olabilecek.
  • İstanbul Bahçelievler’de ticaret+konut, Başakşehir’de konut alanı niteliğinde 3 arsa satılacak. Alıcılar bu arsalara yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile sahip olabilecek.
  • İstanbul Arnavutköy’de ise sanayi tesisi alanı, ticaret alanı, bakım ve akaryakıt istasyon alanı niteliğinde 27 arsa açık artırmaya çıkacak. Bu arsalar ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade ile satılacak.
  • Kocaeli’de ise konaklama tesis alanı, konut alanı, park, dini tesis, otopark, rekreasyon alanı niteliğindeki 15 arsa satışa sunuldu.

Konutlar için açık artırma 16 Şubat Çarşamba, 10:30’da

40 ilde yer alan 129 konut için düzenlenen açık artırma ise 16 Şubat Çarşamba günü saat 10:30’da düzenlenecek. Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek olan artırmalarda yüzde 25, yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade imkanları yer alacak.

Açık artırma ile satılacak konutların bulunduğu iller ise şöyle:

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Yozgat ve Zonguldak.

İş yerleri için açık artırma 17 Şubat Perşembe, 10:30’da

22 ilde yer alan 145 iş yeri için düzenlenen açık artırma ise 17 Şubat Perşembe günü saat 10:30’da düzenlenecek. Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek olan artırmalarda yüzde 15, yüzde 25, yüzde 50 peşinat 120 ay vade imkanları yer alacak.

Açık artırma ile satılacak iş yerlerinin bulunduğu iller ise şöyle:

Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bitlis, Çorum, Diyarbakır, Gaziantep, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Niğde, Trabzon, Siirt, Osmaniye ve Zonguldak.

Toki açık artırma ile ilgili ayrıntılı bilgilere “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adreslerinden ve “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilirsiniz. Düzenlenen müzayedenin bankacılık hizmetleri ise T.C. Ziraat Bankası AŞ ve Türkiye Halk Bankası AŞ tarafından yürütülmektedir.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; TOKİ, 129 konut ve 145 iş yerini açık artırma ile satacak (AA)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Yazımız, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Bu yazı, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ