Emlak Haberleri

44. Yapı Fuarı 23-26 Mart 2022’de TÜYAP’ta!

Ülkemizin önde gelen sektörlerinden yapı ve inşaat için düzenlenecek olan 44. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul 23 – 26 Mart 2022 tarihlerinde Hyve Group tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 44. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul 23 – 26 Mart 2022 tarihlerinde 4 gün boyunca gerçekleşecek. Ülke ekonomisinin lokomotif sektörleri için birçok fuar düzenleyen Hyve Group tarafından düzenlenen 44. Yapı Fuarı, sektörün binlerce yatırımcısını bir araya getiriyor. ZeroBuild Sıfır Enerji Binalar Forumu’nun Türkiye bölümüne ev sahipliği yapacak forumda yabancı yatırımcılar yerli iş ortakları ile bir araya gelecek.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde Gerçekleşecek

Bu yıl 44. sü düzenlenecek olan Yapı Fuarı, ZeroBuild Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Forumu‘na ev sahipliği yapacak. 44. Yapı Fuarı İstanbul’da düzenlenecek forumda dünyanın dört bir yanından yatırımcılar yer alacak. “Sıfır Enerji Binalar” konusunda düzenlenecek forum, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da gerçekleştirilecek. Sıfır Enerji Binalar, ısıtma, soğutma, aydınlatma gibi tüketimleri minimum şekilde ve tamamen yenilenebilir kaynaklardan temin eden binalar olarak karşımıza çıkıyor.

Sıfır Enerji Binalara dönüşüm ile alakalı düzenlenen forumda yerli ve yabancı birçok lider firma yer alacak. Düzenlenecek bu forumda konu ile ilgili sunumlar, sektörün nasıl geliştirileceği, networking fırsatları gibi birçok olanak sizleri bekliyor olacak. Sıfır Enerji Binaların nasıl kullanıldıkları, sonuçları, riskleri, performans ve refah seviyesinde sağladıkları değişim konularında bina sahipleri, endüstri profesyonelleri ve politika yapıcılar forum katılımcılarıyla bilgilerini paylaşacaklar.

Geçtiğimiz yıl 1 milyar Euro’luk iş hacmi yakalandı!

2021 yılında düzenlenen 43. Yapı Fuarı 9 ülkeden 250’den fazla katılımcı firmanın yer aldığı bir şekilde düzenlendi. Yerli ve yabancı alıcılar arasında 1 milyar Euro’luk iş hacminin yakalandığı forumda 16 bin 899 ziyaretçi yer almıştı. Yüzde 17’sinin yabancı ziyaretçilerden oluşan forumda Fas, Tunus, Cezayir, Gürcistan, Kamerun, Uganda, Pakistan, Sudan, Lübnan, Kosova, Umman, Ürdün, Azerbaycan gibi 11 ülkeden 218 satın alma profesyoneli ağırlandı.

Ticari hacmin yanı sıra yapı, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinin gelişim alanlarının tespiti, bu alanların iyileştirilmesi için atılacak adımların belirlenmesi gibi konuların detaylı bir şekilde tartışılacağı 44. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sektörün öncü firmaları ile ziyaretçileri buluşturacak. Katılımcı firmaların sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve entegre fikirleri, sürdürülebilir ve çevreci yaklaşımları da ziyaretçi ile buluşturması hedefleniyor.

“Hem dış hem de iç pazarda yüksek bir ivme yakalanılmasını bekliyoruz”

Hyve Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen fuar ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Pandeminin etkilerinin iyice azalmasıyla birlikte Türkiye’nin en rekabetçi sektörlerinden biri olan yapı alanında düzenleyeceğimiz 44. Yapı Fuarı-Turkeybuild Istanbul’da büyük bir hareketlilik yaşanmasını, hem dış hem de iç pazarda yüksek bir ivme yakalanılmasını bekliyoruz. Katılımcılarımızın pek çoğu, geçtiğimiz yıl fuar sona ermeden bu seneki fuar için yerlerini ayırtmışlardı. Yeni normal, tüm dünyada insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmelerine sebep oluyor. . İnsanlar yaşam alanlarını daha konforlu hale getirmeye çalışıyorlar. Ülkemizde de benzer bir durum mevcut. Ancak bu
duruma ek olarak Türkiye’de deprem riskine bağlı kentsel dönüşüm atağının yeniden hareketlenmesi de yapı sektörü açısından ciddi bir yükseliş başlatacaktır.”

44. Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul hakkında detaylı bilgi ve katılım için ; https://yapifuari.com.tr/

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Kaynak; TurkeyBuild – Yapi Fuari Turkeybuild Istanbul (yapifuari.com.tr)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Yazımız, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ