Emlak Haberleri

Ev alacaklar yüzde 0.49 faizli konut kredisine odaklandı!

Ev alacaklar yüzde 0.49 faizli konut kredisine odaklandı!

Ev alacaklar yüzde 0.49 faiz oranıyla kullanabilecekleri konut kredisi haberini bekliyor. 2021 yılında uygulanan, TOKİ ve Ziraat Bankası aracılığıyla verilen kredi bu sene de verilecek mi?

Ev alacaklar yüzde 0.49 faizli konut kredisini bekliyor!

İlk kez ev alacaklar yüzde 0.49 faizli konut kredisi ve uygun ödeme planları ile ev sahibi olma fırsatını bekliyor. Devlet tarafından 2021 yılında verilen konut kredisi ile hiç evi olmayanlar desteklenmişti. TOKİ Başkanlığı ve Ziraat Bankası aracılığıyla verilen kredi bu sene de uygulanacak mı?

İlk defa ev sahibi olmak isteyenler için verilen 0.49 faizli konut kredisinin detayları haberimizde yer alıyor. Daha önce verilen 0.49 faizli ev kredisi bu sene de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı‘nın aracılığı ile 100 bin kişiye daha verilecek. Bu destek ile gelir düzeyine göre değişim gösteren konutlardan satın alma fırsatı sunulacak.

Gelir düzeyine göre değişen daire tipleri

100 bin kişiyi etkileyecek olan 0,49 faizli konut kredisi ile alınacak konutlar 2+1 ve 3+1 kat planlı daireler için sunulacak. Geliri asgari ücret seviyesinde olan vatandaşlar 2+1 konut alımlarından faydalanabilirken, asgari ücretten yüksek gelir seviyesinde olan vatandaşlar 3+1 konut alımlarından faydalanabilecek.

Ev alacaklar yüzde 0.49 faizli konut kredisi haberini merakla beklerken, ilgili kredi için net bir tarih belirtilmedi. 2022 yılı içerisinde uygulanması planlanan konut kredisinde 3 kurumun sunduğu vade seçenekleri yer alacak.

10-15-20 senede ödeme imkanları sunulacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ Başkanlığı ve Ziraat Bankası ortaklığında sunulacak olan kredi için ödeme planları gelir seviyesine göre 120 ay, 180 ay ya da 240 ay vade seçenekleri ile yer alacak. 2022 yılında 0.49 faiz oranlı krediden 100 bin vatandaşın faydalanması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 100 bin kişilik kontenjan müjdesi

Koronavirüs salgınıyla oluşan pandemi sürecinde ara verilen uygulama TOKİ tarafından hayata geçirilmişti. 2022 yılı içerisinde kredi verilecek vatandaş sayısının 100 bin olacağı bilgisi daha önceden verilmişti. Önümüzdeki süreç içerisinde de sosyal konut projelerine devam edileceği bilgisini paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 0.49 faizli konut kredisi için yüz bin kişilik kontenjan müjdesini vermişti. Konu ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da sosyal konut projelerinin son sürat sürdüğü bilgisini paylaşmıştı.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalı

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri, Şantiye Görüntüleri, Gayrimenkul Sektörü ve Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalında bulabilirsiniz.

İnşaat Mühendisliği | Betonarme Bağ Kirişi | Briket Duvar Örme – YouTube

Kaynak; 0.49 faizli konut kredisi için düğmeye basıldı! Ev alacaklara müjde! (emlakkulisi.com)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Bu yazı, konutpiyasasi.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

Bu yazı, ofisprojeleri.com internet sayfasında da tarafımızdan yayınlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ