Emlak Haberleri

Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılmasında Değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılmasında Değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılmasında Değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılmasında ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik 14 Kasım 2023 Salı tarihli ve 32369 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılmasında Değişiklik MADDE 1

2/3/2019 tarihli ve 30702 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(5) 20 nci maddenin ikinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre yapılan yetki belge numarası iptalinde ayrıca birinci fıkranın (a) ve (b) bentlerinde sayılanlardan durumlarına uygun kişilere, iptal süresince yeni yetki belge numarası verilmez.”

MADDE 2

Aynı Yönetmeliğin geçici 1 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve üçüncü fıkrasının (a) bendinde yer alan “31/12/2023” ibaresi “31/12/2024” olarak değiştirilmiştir.

“(2) 31/12/2024 tarihine (bu tarih dâhil) kadar, bu Yönetmeliğin mesleki ve teknik deneyime ilişkin iş gücü yeterliği aranmaz, ancak başvuru tarihinden önceki son üç yıla kadar olan değerler beyan edilir.”

MADDE 3

Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6

Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı yürütür.

Kaynak; https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2024/01/20240118-13.htm

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ